KURUMSAL

YÜKSEK GÜVENİRLİLİK VE PERFORMANS

Büyük verinin yedeklenmesi, depolanması ve analiz edilmesi için QNAP, yüksek performanslı, daha büyük kapasiteli ve daha güvenli veri depolama çözümleri ile her ölçekte kurum ve kuruluşa güvenilir depolama ve sanallaştırma çözümleri sunar.

Yeteneklerinizi arttırın

QNAP’ın gelişmiş özellikleri ile; hızın ve güvenliğin ön plana çıktığı, sınırların kalktığı global dünyada siz de yeteneklerinizi arttırın!

Auto Tier  ile verimliliğinizi artırın

 

QNAP, farklı veri türü ihtiyaçları için farklı donanım yatırımı yapmayı ortadan kaldırıyor. Sınıfında lider özellikleri tek bir cihaz içerisinde barındıran QNAP, auto tier teknolojisi ile aynı cihaz üzerinde farklı performans gerektiren uygulamalar için SSD/SAS/SATA disk seçeneklerini sunarak hem IT yöneticilerinin hem de depolama cihazınızın verimliliğini artırıyor.

Kesintisiz iş sürekliliği

 

QNAP kurumsal veri depolama çözümleri sunmuş olduğu VMware®, Citrix® ve Microsoft® sanallaştırma uygulamaları uyumluluğu,yüksek seviye veri koruma seçenekleri,birden fazla ethernet arabirimi yedekli güç üniteleri özellikleri ve farklı RAID disk seçebekleri ile iş sürekliliğinizi kesintiye uğratmıyor. 

Kaynaklarınızı optimize edin

 

QNAP, veri yedekleme, dosya paylaşımı, sanallaştırma uygulamaları, SSD Cache, yüksek performans gerektiren IOPS uygulamaları ve daha fazlası için güvenilir ve güçlü NAS çözümleri sunar. IT yöneticisi IT yönetim istasyonu ile kolayca birden fazla NAS' ı ve farklı işletim sistemini tek merkezden yönetebilir. 

Ölçeklenebilir mimari

 

Her geçen gün artan ve büyüyen verilerin, güvenilir ve en ekonomik şartlarda depolanabilmesi için QNAP şirketlerin ilk yatırım maliyetlerini sahip olduğu zengin genişleme çözümleri ile karşılıyor. Tek merkezden 1 Petabyte' ın üzerinde depolama havuzu sunabilen QNAP, yüksek yatırım maliyetlerini minimize edebilmeniz için size farklı çözümler sunuyor. 

Kritik görevler, yoğun sanallaştırmalar ve

bulut çözümleri ile işletmenin üretkenliğini artırın

Her özgün görev için ayrı bir makineye sahip olmak, hızla pahalı ve etkisiz bir çözüm olmaya başlıyor. Geniş ölçekli işletmeler için kesintisiz hizmetler sağlayan güvenilir depolama ve yönetim çözümlerimiz ile bir sonraki aşamaya geçin. 

Dosya Depolama ve Paylaşma

QNAP Turbo NAS, çeşitli ağ protokolleri üzerinden yüksek performanslı dosya paylaşımı için tasarlanmıştır. SMB / CIFS, AFP ve NFS'yi destekleyen Turbo NAS, uyuşmazlık endişesi olmaksızın farklı işletim sistemleri arasında kesintisiz dosya paylaşımına olanak tanır.

Depolama Yönetimi

QNAP Turbo NAS, BT yöneticilerine uygun veri koruma düzeylerini düzenleme konusunda büyük esneklik sağlayan kapsamlı RAID türlerini destekler. Turbo NAS, veri depolama için güvenli bir yer olmanın yanı sıra depolama yönetimi ve kapasite tahsisini kolaylaştırır.

Yedekleme ve Kurtarma

QNAP Turbo NAS, işletmelerin etkin yedekleme görevleri üzerinde büyük kolaylık sağlamak için geniş bir depolama kapasitesi ve mükemmel dosya aktarım hızı ile ideal bir yedekleme merkezi olarak çalışır. Turbo NAS, bir yedekleme merkezi olmasının yanı sıra, verilerini harici depolama aygıtlarına, uzak sunuculara ve üçüncü parti bulut yedekleme servislerine kolay ve rahat bir şekilde yedekleyebilir.

Sanallaştırma

QNAP Turbo NAS, dosya paylaşımı için ağa bağlı depolama hizmeti sağlamanın yanı sıra, işletmelerin sanallaştırma ortamlarının bir ağ paylaşımlı depolaması olarak kullanılabilen ekonomik bir iSCSI / IP-SAN depolama çözümüdür. Etkin bir şekilde maliyet tasarrufu, enerji tasarrufu ve depolama kapasitesinden faydalanmaya yardımcı olur. Turbo NAS, VMware® Ready ™, Citrix® Ready ™ ve Microsoft® Hyper-V ™ uyumlu sanallaştırma çözümlerini destekler, BT yöneticilerinin sanallaştırma ortamını esnek bir şekilde kurmalarına, yönetmelerine ve iş devamlılığını etkin bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olur.

QNAP Turbo NAS, ağ ayarları için birçok işlev sunar. DDNS, IPv6, birden fazla LAN ve kablosuz LAN desteği, BT yöneticileri için Turbo NAS işlemini rahatlık ve kullanım kolaylığı açısından kolaylaştırır.

Yönetim

QNAP Turbo NAS sunucu yönetimini bu kadar kolaylaştırır. Kullanıcı dostu grafik arayüzü, IT uzmanlığı gerektirmeden web tarayıcısı ile yapılan sezgisel sistem yönetimini sunar. Bir defalık sistem ilk kurulumu, sistem uyarıları veya hataları hakkında anlık uyarı bildirimleri, bilgilendirici sistem günlükleri ve kaynak izleme ve kullanışlı sistem geçiş seçenekleri gibi BT yöneticilerinin kapsamlı ihtiyaçlarını desteklemek için çeşitli yönetim araçları sağlanmaktadır.

Verimlilik

QNAP Turbo NAS sadece bir depolama yönteminden başka bir şey değildir. Ayrıca, web sunucusu ve yazıcı sunucusu da dahil olmak üzere yararlı iş uygulamaları sağlar. Ayrıca, QNAP Uygulama Merkezi'nde bulunan çeşitli Uygulama Merkezi uygulamaları esnek ve geniş çevrimiçi uygulamaları etkinleştirmektedir. Turbo NAS, düşük toplam sahip olma maliyetiyle pürüzsüz işletme operasyonlarını gerçekleştirmek için iyi bir şekilde sistem yapıyor.

Ayrıcalıklar ve Güvenlik

QNAP Turbo NAS, sistem, veri erişimi ve kayıtlı dosyalar için güvenlik sağlamak için birçok fonksiyonu destekler. Şifreli erişim, sistem bağlantılarını ve iletişimleri korur, IP engelleme şüpheli kullanıcıları önlemeye yardımcı olur ve harici sürücü şifreleme, sabit sürücülerin hırsızlığı durumunda veri çalınma riskini azaltır. Ayrıca, en son virüslere karşı algılama desteklenmektedir. Bütün bu önlemler, Turbo NAS'ı önemli dosyalar için güvenli bir yer haline getirmeyi hedeflemektedir.

Sanallaştırma ortamlarında esnek dağıtım ve yönetim

Sanallaştırma, BT yönetiminin etkinliğini, BT uygulamalarının ve kaynakların kullanılabilirliğini artırır. QNAP NAS, VMware® vSphere™, Microsoft® Hyper-V® ve Citrix® XenServer ™ gibi sanallaştırma uygulamaları için yüksek performanslı, güvenilir ve uygun fiyatlı depolama çözümleri sunar.

Bulut çözümleri ile işletmenin

üretkenliğini artırın

CloudBackup İstasyonu, maliyet açısından verimli bir BT ortamı yaratmak için özel ve genel bulut servislerinden faydalanmanıza olanak sağlar. Glacier, Azure Storage, OpenStack ve WebDAV uygulamalarını kullanarak, gerektiğinde veri kurtarma için dosyaları QNAP NAS'dan bulut depolama alanına kolayca yedekleyebilirsiniz.

Sorunsuz kapasite genişletme

Qnap büyüyen işletme verisinin ihtiyaçlarını karşılamak için birden fazla QNAP RAID genişleme muhafazasını basamaklandırarak verimli kapasite genişletmeyi destekler.

Çift denetleyiciler, çift çevrimli mimariyi içeren ES1640dc ve buna tekabül eden JBOD genişletme kasaları, tekli düğüm arızasını tolere edebilmek için çift kanallı (Çift Yönlü) yollar sunar. Harici bir JBOD kablosu mini SAS kablosunun harici hasarından dolayı kesilmiş olsa bile, yine de normal şekilde çalışabilir. Bu veri koruması ve kapasite ölçeklenebilirliği için gereklidir.

Veri güvenliğini sağlamak için

çok yönlü yedekleme çözümleri

QNAP Netbak Replicator kullanımı kolay ve VSS-uyumlu bir yedekleme yazılımıdır. İşletmelerin pahalı, karmaşık ticari yazılım satın almaya ihtiyaç duymadan veri merkezi ve sanallaştırma ortamlarında eksiksiz yedekleme oluşturmalarına yardımcı olur. 

Kurumsal işletmeler için (NAS) çözümleri

Kurumsal ZFS

ES1640DC V2,

ES1640DC

Kurumsal SAS

TES Serisi:

TES-3085U,

TES-1885U

TDS Serisi:

TDS-16489U

TVS Serisi:

TVS-EC2480U-SAS-RP R2

TVS-EC1680U-SAS-RP R2

TVS-EC1580MU-SAS-RP R2

TVS-EC1280U-SAS-RP R2

TVS-EC1580MU-SAS-RP

Üst

TVS Serisi:

TVS-EC1080+,

TVS-EC1080,

TVS-EC880,

TS Serisi:

TS-EC2480U R2,

TS-EC1680U R2,

TS-EC1280U R2,

TS-EC880U R2

Genişletme Ünitesi

EJ Serisi:

EJ1600 V2,

EJ1600

REXP Serisi:

REXP-1620U-RP,

REXP-1220U-RP,

REXP-1000 Pro